• ru
  • uk
Doctor's Search

Що таке ортодонтія

Лікар-ортодонт – фахівець з діагностики, профілактики та лікування зубощелепних порушень. Якщо зупинятися більш предметно на даному питанні, то узагальнити все можна наступним чином: ортодонт лікує «криві зуби» і усуває чинники, що провокують це.

Крім того, найчастіше даному фахівцю доводиться стикатися з такими патологіями:

  • Порушення дихання і мовного апарату;
  • Певні варіанти порушення форми обличчя;
  • Порушення жування; неправильний прикус (прикус може бути глибоким, відкритим, перехресним, мезіальним або дистальним);
  • Неправильне розташування окремих зубів в зубному ряду (на підставі особливостей положення таких зубів, їх величини, структури або форми);
  • Неправильне розташування самого зубного ряду або ж обох зубних рядів (патології, що стосуються зубних рядів, обумовлюються розширенням або звуженням, укороченням або ж подовженням, актуальним в конкретному випадку для зубних дуг). 

В якому віці можна проводити ортодонтичне лікування?

Ортолікування може проводитися у дітей і дорослих, так як здорові зуби можуть бути переміщені практично в будь-якому віці. Оскільки контроль росту і розвитку є критичним при лікуванні деяких патологій, необхідно проводити обстеження на наявність ортопроблем у дітей, не пізніше 7- річного віку. Деякі патології прикусу виправити легше, якщо лікування розпочато в ранньому поверненням.

Причини зубощелепних аномалій:

Більшість зубощелепних аномалій успадковано, але деякі мають набутий характер. Генетично обумовлені проблеми включають: скупченість, проміжки між зубами, надкомплектні зуби, відсутність зачатків зубів, невідповідність розмірів зубів і зубних дуг, щелеп і пропорцій лицьового скелета, а також велику кількість інших аномалій.

Придбані патології можуть бути розвиватися внаслідок травми (нещасні випадки), шкідливих звичок (смоктання пальця або соски), обструкції верхніх дихальних шляхів (збільшені мигдалини і аденоїди), каріозних поразок (раннє видалення молочних зубів) і інших причин.

Тривалість ортодонтичного лікування:

Активний період лікування за допомогою ортодонтичних апаратів може тривати від кількох місяців до трьох років. Іноді показано лікування в два етапи: в змінному прикусі і постійному.

За допомогою чого проводиться ортодонтичне лікування?

Ортодонтичне лікування здійснюється за допомогою апаратів, які класифікують як знімні і незнімні.

До знімним відносять різного роду пластинки та капові апарати; ці апарати пацієнт сам може знімати і одягати на зуби, в більшості випадків вони використовуються у дітей в змінному прикусі. Під незнімними маються на увазі апарати, які фіксуються на зуби на тривалий термін лікарем (брекет-система) і тільки на постійні зуби.

Наскільки болісно ортолеченіе?  

Більшість людей відчувають деякий дискомфорт на початку лікування (період адаптації) і / або після активації апарату протягом декількох днів. В цілому, ортодонтический дискомфорт незначний і недовгий. 

Від стану зубів багато в чому залежить зовнішність людини, його успіх у суспільстві, в особистому житті, в професійному плані. Без здорових зубів неможлива гарна посмішка. Часто люди, які мають проблеми з прикусом, з формуванням зубного ряду, відчувають множинні психологічні труднощі, на тлі яких розвиваються комплекси.

Тому якщо людина страждає від того чи іншого порушення в формуванні або розвитку щелепи, йому необхідно відвідати ортодонта хоча б для консультації. Тим більше, що перешкод у вигляді вікових чи інших обмежень для цього не існує.

Досвідчений стоматолог-ортодонт клініки «Стома-Дент» – Шагалін Сергій Юрійович допоможе Вам повернути гарну посмішку і набути впевненості в собі!

У більшості випадків ортолеченіе направлено на поліпшення естетики. Цінність привабливою посмішки незаперечна, вона дає активну життєву позицію і підвищує впевненість у собі. Після ортодонтичного лікування самооцінка людини часто підвищується, так як значно поліпшуються пропорції зубів, м’яких тканин і особи. Красива посмішка може вплинути на соціальний успіх і кар’єрне зростання, а також поліпшити загальне ставлення до життя.