• ru
 • uk
Doctor's Search

Выбір зубної пасти

Міцні і красиві зуби — це мрія кожної людини. Саме тому, гігієну ротової порожнини повинна приділятися особлива увага. Зубна паста є невід’ємною частиною щоденного догляду за зубами і яснами. Вона здатна не тільки підтримати здоров’я ротової порожнини, а й зменшити прояв різних захворювань.

В ідеалі — кожна людина повинна вибирати собі зубну пасту разом зі стоматологом — лікар врахує всі проблеми і підбере оптимальний варіант. Але, в більшості випадків, ми опиняємося один на один з довгими полицями, заповненими пастами різних брендів, і вибираємо зубну пасту або за ціною, красою упаковки або багатообіцяючим написам. .

Як не помилитися з вибором?

Види зубної пасти:

 1. Гігієнічні;
 2. Лікувально-профілактичні:
 • Протикаріонні,
 • Протизапальні,
 • Сольові,
 • Десентивні.
 1. Відбілюючі.

Стоматологи радять: якщо зуби і ясна в порядку і до лікаря ви ходите раз на півроку, а не тоді, коли з’явилася проблема, то вам цілком підійдуть так звані гігієнічні універсальні пасти. Це найчастіше засіб для чищення «три в одному», тобто пасти, які мають слабку антисептичну та легким відбілюючим дією і надають свіжість подиху.

А якщо у Вас є будь-які проблеми з емаллю, яснами, то краще придбати лікувально-профілактичну пасту. Їх використовують для попередження карієсу, захворювань слизової оболонки рота, пародонта та ін.

До лікувально-профілактичних паст відносяться:

 • Пасти проти карієсу. Вони містять мікроелементи, які зміцнюють зубну емаль: фтор у вигляді фториду або монофторфосфата натрію і / або сполуки кальцію. При регулярному використання такої пасти відбувається ремінералізація емалі і підвищується її стійкість до негативного зовнішнього впливу.
 • Протизапальні пасти. До їх складу входять хлоргексидин або триклозан (саме вони вбивають шкідливі бактерії і мікроби) або екстракти рослин (кора дуба, шавлія, ромашка і т. п.). Їх головне призначення — боротьба з патогенною мікрофлорою ротової порожнини і відновлення пошкоджених тканин. Такі пасти необхідно використовувати при запаленні ясен: гінгівіт, прадонтіт, набряки, кровоточивість та ін.
 • Сольові. Такі пасти позитивно впливають на слизову оболонку ротової порожнини. Завдяки високій концентрації солей, відбувається посилений відтік рідини з запалених м’яких тканин, що знижує біль в яснах. Рекомендовано використовувати при пародонтозі, пародонтиті.
 • Десентивні (або пасти для чутливих зубів). Такі пасти дозволяють проводити гігієну зубів, не дряпаючи емаль. За рахунок мінеральних речовин, що містяться в складі, засіб сприяє їх накопиченню в пошкодженої емалі і відновленню її гладкості. Як наслідок, у людини знижується чутливість зубів до впливу температури (холодна / гаряча), хімічних подразників (солодке / кисле) та ін. Рекомендовані при гіперестезії.

І пам’ятайте! Лікувально-профілактичними пастами слід користуватися під наглядом і за призначенням лікаря-стоматолога!

Відбілюючі зубні пасти.

До переваг таких паст можна віднести те, що вони підтримують природну білизну зубів, усувають пігментований наліт на емалі, що виник внаслідок регулярного вживання чаю, кави і куріння. Але! Будьте обережні з відбілюючими пастами! Одні з них містять сильні хімічні окислювачі, які можуть змінити колір пломб. До складу інших відбілюючих паст входять абразивні компоненти, які діють як «шкурка» для полірування поверхонь і дряпають тверді тканини зуба. Відбілюючими пастами не можна користуватися частіше ніж 1-2 рази в тиждень, вони протипоказані при схильності до карієсу, тим, хто страждає на пародонтоз і підвищену чутливість зубної емалі.

Найкраще, щоб відповідну саме Вам зубну пасту підібрав лікар-стоматолог після огляду порожнини рота.

Приходьте на прийом в клініку «Стома-Дент» і наші висококваліфіковані лікарі підберуть Вам оптимальний догляд для гігієни порожнини рота.